WykonawcyarrowFarrowFilip Kirkorow

Informacje o Filip Kirkorow


Filipp Kirkorov - rosyjski piosenkarz, aktor i producent. Urodził się 30 kwietnia 1967 roku w Bułgarii, w Warnie w rodzinie artystycznej. Ojciec - znany bułgarski wokalista, Bedros Kirkorov matka - Wiktoria, Rosjanka, pochodzi z rodziny artystów cyrkowych. Cała rodzina żyła wówczas w Bułgarii. Właśnie w tam, w 1975 roku, dokładniej w Varnie odbywał się konkurs "Złoty Orfeii" którego triumfatorką była Ałła Pugaczowa. Konkurs ten oglądał, siedmioletni wtedy Filipp, znana rosyjska wokalistka zrobiła na chłopcu takie wrażenie, iż postanowił, że zostanie artystą,Filipp Kirkorov - rosyjski piosenkarz, aktor i producent. Urodził się 30 kwietnia 1967 roku w Bułgarii, w Warnie w rodzinie artystycznej. Ojciec - znany bułgarski wokalista, Bedros Kirkorov matka - Wiktoria, Rosjanka, pochodzi z rodziny artystów cyrkowych. Cała rodzina żyła wówczas w Bułgarii. Właśnie w tam, w 1975 roku, dokładniej w Varnie odbywał się konkurs "Złoty Orfeii" którego triumfatorką była Ałła Pugaczowa. Konkurs ten oglądał, siedmioletni wtedy Filipp, znana rosyjska wokalistka zrobiła na chłopcu takie wrażenie, iż postanowił, że zostanie artystą, że będzie śpiewał. Zaraz potem chłopiec wraz z rodzicami przenosi się do Moskwy, gdzie ojciec ma cała serię koncertów. W Moskwie Filipp zostaje wysłany do szkoły muzycznej. Szkołę średnią kończy z wyróżnieniem, potem usiłuję się dostać do Instytutu Teatralnego GITIS, niestety bez powodzenia. W końcu postanawia kontynuować edukację w muzycznej uczelni im. Gniesinich.

Swą działalność artystyczną rozpoczyna już na drugim roku studiów, pojawia się wówczas w telewizyjnym programie "Szerszy krąg" gdzie wykonuje piosenkę w języku bułgarskim. W roku 1987 przyjmuje pracę w leningradzkim teatrze muzycznym z który odbywa tourne po całej Europie. Granie ról drugoplanowych i wykonywanie jednej czy dwóch piosenek w przedstawieniu nie przynosi mu satysfakcji, porzuca więc prace w teatrze. Pomocną dłoń ku młodemu artyście wyciąga znany i ceniony poeta, Ilia Rieznik, zaprasza on Filippa do swego przedsięwzięcia zatytułowanego "Wernisaż" i ofiarowuje kompozycje "Sindbad żeglarz".

W roku 1988 Filip kończy uczelnie muzyczną z wyróżnieniem i bierze udział w konkursie piosenki państw socjalistycznych "Jałta", zaraz potem nagrywa swój pierwszy videoclip do piosenki "Karmen" W październiku do programu "Bożonarodzeniowe spotkania zaprasza go sama Ałła Pugaczowa, w tym czasie spotyka człowieka dzięki któremu powstają jego najlepsze piosenki takie jak "Ty, Ty, Ty", "Niebo i ziemia", "Atlantyda", tym człowiekiem jest poeta, Leonid Dierbieniev - jest to przełomowy moment w karierze Filippa, wszystko nabiera tempa i rozmachu. 1 grudnia 1988 roku Filip przyjmuje propozycję pracy w "Teatrze pieśni Pugaczowej". Współpraca trwa przez rok, pod koniec 1990 roku porzuca teatr i rozpoczyna karierę solową. Bierze udział w konkursie "Szlagier" który wygrywa z piosenką "Niebo i ziemia", zaraz potem na rynku muzycznym pojawia się jego pierwsza płyta zatytułowana, po prostu "Filipp".

Marzec 1991 roku, to pierwszy koncert w teatrze estrady, jego popularność rośnie błyskawicznie, w październiku tego samego roku zaczyna koncertować wyłącznie w najlepszych salach, m.in. w sali "Rosja" i kinoteatrze "Październikowy". Zaczyna koncertować za granicą, odwiedza Stany Zjednoczone, Niemcy, Izrael, Australię i Kanadę. Otrzymuje kolejne nagrody na rozmaitych festiwalach i konkursach jego udziałem stają się m.in. 2 statuetki nagród Monte-Carlo 8 statuetek "Owacji" w kategorii najlepszy rosyjski wokalista jego trasa koncertowa, zatytułowana "Najlepsze, ulubione i tylko dla was" została okrzyknięta najlepsza w ostatnim dziesięcioleciu.

13 stycznia 1994 roku wraz z Ałłą ogłaszają swe zaręczyny, zostają okrzyknięci najpiękniejszą parą muzycznej sceny, nie schodzą z okładek kolorowych pism, 15 maja pobierają się. W 1995 roku artysta przyjmuje zaproszenie do udziału w Konkursie Eurowizji. Pomimo wielkich oczekiwań, Dublin okazuje się niezbyt szczęśliwy, utwór "Źródło wulkanu" zajmuje dopiero siedemnaste miejsce.

Po niezbyt udanym wyniku na Eurowizji po kilku letniej przerwie Filipp postanowił znów spróbować swoich sił na konkursie jednak jako producent i kompozytor. Pomagał takim gwiazdom jak m.in. Dima Bilan 2 miejsce, Angelica Agurbash, Dima Koldun z Białorusi na 6 miejscu z piosenką "Work your magic" muzyka Filipp Kirkorov, słowa Karen Kavalerian oraz w 2008 roku Ani Lorak "Shady Lady" muz. Filipp Kirkorov, słowa Karen Kavalerian która zajęła drugie miejsce w konkursie piosenki Eurowizji. Obecnie Filipp pracuje nad albumem ukraińskiej piosenkarki, aktorki oraz Mrs .World 2008 - Kamalii.
Więcej
Mniej

Zdjęcia Filip Kirkorow (24)


Filip Kirkorow - zdjęcie 1
Filip Kirkorow - zdjęcie 2
Filip Kirkorow - zdjęcie 3
Filip Kirkorow - zdjęcie 4
Filip Kirkorow - zdjęcie 5
Filip Kirkorow - zdjęcie 6
Filip Kirkorow - zdjęcie 7

Więcej

Aktualności o Filip Kirkorow


Brak aktualności dla tego wykonawcy.Emuzyka.pl korzysta z plików cookie. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Czytaj więcej »Akceptuję Politykę plików cookies