WykonawcyarrowSarrowSto procent bawełny
Sto procent bawełny

Sto procent bawełny

wykonawca nie ma jeszcze przypisanych tagów

Teksty piosenek (0)


Brak utworów muzycznych. Zaloguj się i dodaj nową piosenkę!

Teledyski (0)


Brak teledysków. Zaloguj się i dodaj nowy teledysk!

Informacje o Sto procent bawełny


W ósmej klasie podstawówki Boka dogadał się z Argasem i założyli zespół. Po upływie około miesiąca podczas którego ustalono jedynie tymczasową nazwę zespołu "MC ¦cierwo", odbyła się pierwsza próba In Boka House, na której pojawiła się wspomniana dwójka oraz mieszkający Under Boka House - Stepik. Powstały wówczas pierwsze utwory : "Graffiti" i "Uczeń". Muzyką zajął się Boka używając ATARI ST, pożyczonego klawisza KAWAI oraz gitary Defil. Teksty pisał Argas. Stepik na razie przyglądał się szukając swojego miejsca.
Na pierwszej próbie została
W ósmej klasie podstawówki Boka dogadał się z Argasem i założyli zespół. Po upływie około miesiąca podczas którego ustalono jedynie tymczasową nazwę zespołu "MC ¦cierwo", odbyła się pierwsza próba In Boka House, na której pojawiła się wspomniana dwójka oraz mieszkający Under Boka House - Stepik. Powstały wówczas pierwsze utwory : "Graffiti" i "Uczeń". Muzyką zajął się Boka używając ATARI ST, pożyczonego klawisza KAWAI oraz gitary Defil. Teksty pisał Argas. Stepik na razie przyglądał się szukając swojego miejsca.
Na pierwszej próbie została zmieniona nazwa zespołu na "Salem" (od książki "Miasteczko Salem"). Spotkanie to było na tyle owocne, że następne próby były formalnością. Szybko powstały nowe utwory tj.: "Skate", "Napad", "Armia", "Czasami jest dobrze czasami jest ¯le", "Bonesawer", "Niedziela".

W kwietniu 1992 roku pojawili się w studio ONE DAY u niejakiego Kokosińskiego, gdzie nagrali pierwsze demo z pięcioma kawałkami: "Mleko", "Skate", "Napad", "Graffiti", "Wojny". Domowa kaseta powstała dzięki sponsorowi (znajomemu z podstawówki) o pseudonimie IG£A, który opłacił studio i sprzęt do grania.
Zespół jeszcze zagrał koncert na zakończenie ósmych klas i zaczął szukać szczęścia w rozgłośniach radiowych. Wówczas twórczością młodych piętnastolatków zainteresował się Janusz Borysiak, pracujący w Radiu "S" (teraz ESKA). Tam właśnie kapela dała pierwszy wywiad radiowy w audycji "OVERGROUND". Utwór "Wojny" długo trzymał się w pierwszej dziesiątce listy.

Janusz Borysiak pomógł zespołowi znaleźć wydawcę swojej pierwszej debiutanckiej kasety. Wydawcą była firma Polmark, a materiał został zarejestrowany na przełomie 1992-1993 roku.Po wydaniu kasety zatytułowanej "Skate" i nagraniu pierwszego "teledysku" do utworu "Niedziela" zespół zagrał pierwszy oficjalny koncert na turnieju koszykówki Adidas Street Ball.W latach 93-94 zespół grał wiele koncertów w Wawie i okolicach. W tym czasie nastąpiła transformacja zespołu. Gra z półplaybacku została zmieniona na "żywą". Pojawił się perkusista Arek Lerch, a po złamaniu ręki przez Stepika na basie zastąpił go Wuju, przyjaciel z czasów podstawówki, który pomagał w czasie wspomnianego pierwszego koncertu w 92 roku. Pięcioosobową ekipę zainteresowała się nowa firma fonograficzna Alcon, która zobowiązała się wydać nowy materiał.Sierpień i wrzesień 94 roku zespół spędził w studio "Modern Sound" w Gdyni. Realizatorem nagrań był Adam Toczko, a w nagraniach uczestniczyli także: Wojtek Gajewicz (kongi pierwsze), David Saucedo Valle (kongi drugie) oraz DJ JanMarian. Materiał został nagrany, niestety firma, która zobowiązała się go wydać splajtowała - materiał leży do tej pory w studio.
W tym czasie zespół poznał Zbyszka Hołdysa, który po usłyszeniu utworu "Szmata" zainteresował się Salemowcami. Niestety kontrakt jaki ich obejmował z firmą Alkon uniemożliwił wydanie płyty. Na zerwanie kontraktu trzeba było czekać cały rok a szef firmy - pan Z., do dziś jest niemiło wspominany przez zespół (patrz ostatni wers utworu "Ja lubię").
Pod koniec 1994 zespół zmienia nazwę. Powodem jest istnienie już zespołu Salem z Izraela, grającego death metal. Wtedy to powstaje Sto% Bawełny.

Lata 96 i pierwsza połowa 97 to czas poszukiwania wydawcy. Udaje się to dopiero w marcu 97 kiedy to zespół poznaje szefa firmy Box Music - Bogdana Tyca. W czerwcu zostaje podpisany kontrakt i kapela przygotowuje się do nagrania swojej debiutanckiej płyty.
Z powodu zdrowotnych w zespole tymczasowo przestaje grać Wuju, nadal pozostając w składzie. Na basie zastępuje go Mrówka. W październiku 97 roku zespół wyjeżdża do Wisły w celu nagrania zajebistej płyty. Realizatorem nagrań ponownie jest Adaś Toczko a producentem nagrań prawdziwy przyjaciel kapeli - Zbyszek Hołdys. Nagrania trwały do połowy listopada. Miksy zostały zrobione w lutym 98 w studio S4 z Wojtkiem Przybylskim.
W maju zespół opuszcza David i zastępuje go Robo. Do zespołu zostaje również przyjęty drugi gitarzysta Janek. W tym samym czasie nagrano pierwszy poważny teledysk do utworu "Szmata", promującego debiutancką płytę o tym samym tytule.
No i w końcu - 28 września 1998 roku pojawia się po długim okresie oczekiwania nasza debiutancka płyta pt. "Szmata".
Więcej
Mniej

Zdjęcia Sto procent bawełny (0)Aktualności o Sto procent bawełny


Brak aktualności dla tego wykonawcy.

Forum Sto procent bawełny


Forum Sto procent bawełny nie ma jeszcze wątków. Zaloguj się i napisz coś!

Fani Sto procent bawełny (0)


Brak fanów. Zaloguj się i zostań pierwszym fanem tego wykonawcy!Emuzyka.pl korzysta z plików cookie. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Czytaj więcej »Akceptuję Politykę plików cookies