WykonawcyarrowVarrowVox
Vox

Vox

wykonawca nie ma jeszcze przypisanych tagów

Informacje o Vox


VOX - polska grupa muzyczna założona w 1978 roku.

Wszystko zaczęło się w 1978r. kiedy to Witold Paszt założył męski kwartet wokalny VOX w składzie: Andrzej Kozioł, Witold Paszt, Jerzy Słota, Ryszard Rynkowski. Jego członkowie występowali wcześniej w amatorskich i półzawodowych zespołach, m.in. Victoria Singers, Rh- i Sektor A. Zanim pojawił się na estradzie przez kilka miesięcy pracował z choreografem, kostiumologiem, lektorem języka angielskiego i reżyserem przygotowując debiutancki repertuar. Po raz pierwszy wystąpił przed publicznością w kwietniu 1979r.
VOX - polska grupa muzyczna założona w 1978 roku.

Wszystko zaczęło się w 1978r. kiedy to Witold Paszt założył męski kwartet wokalny VOX w składzie: Andrzej Kozioł, Witold Paszt, Jerzy Słota, Ryszard Rynkowski. Jego członkowie występowali wcześniej w amatorskich i półzawodowych zespołach, m.in. Victoria Singers, Rh- i Sektor A. Zanim pojawił się na estradzie przez kilka miesięcy pracował z choreografem, kostiumologiem, lektorem języka angielskiego i reżyserem przygotowując debiutancki repertuar. Po raz pierwszy wystąpił przed publicznością w kwietniu 1979r. na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu. Świetnie zgrany męski kwartet zyskał wówczas wielką popularność dzięki uczestnictwu w radiowym plebiscycie Studia Gama oraz występom na krajowych i zagranicznych festiwalach piosenki. Wizytówką staje się "Bananowy song" - przebój Opola i... Hawany. VOX podbija publiczność europejską - odnosząc wielki sukces na Festiwalu Interwizji w Sopocie (I Nagroda Dnia Płytowego i Nagroda Publiczności). Płyta "Monte Carlo" sprzedaje się w rekordowym nakładzie ponad 400 tys. egzemplarzy pomimo anglojęzycznej wersji (ewenement na rynku). W tym samym roku zdobywa Grand Prix na festiwalu Bratysławska Lira, a w 1982 roku - Główną Nagrodę w Rostoku.
Więcej
Mniej

Zdjęcia Vox (0)Aktualności o Vox


Brak aktualności dla tego wykonawcy.

Forum Vox


Forum Vox nie ma jeszcze wątków. Zaloguj się i napisz coś!

Fani Vox (4)
Emuzyka.pl korzysta z plików cookie. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Czytaj więcej »Akceptuję Politykę plików cookies